Φωτογραφίες
Πληροφορίες
Εάν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά, ένα αμπέλι κι ένα καράβι. Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις», έγραψε ο σπουδαίος Έλληνας ποιητής Οδυσσέας Ελύτης.
Δύο οικογένειες, δύο φιλοσοφίες διαφορετικές αλλά συνάμα τόσο ίδιες. Από την μια η οικογένεια Κοντιλιέρη που εδώ και σχεδόν 2 δεκαετίες με τα εστιατόρια ΨΑΡΑΚΙΑ & ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ, και από την άλλη ο Τάσος Κόλλιας με το γνωστό εστιατόριο ΚΟΛΛΙΑΣ ενώνονται στην Γλυφάδα στην οδό Κύπρου 60 και δημιουργούν μια μοναδική γαστριμαργική εμπειρία γεμάτη θάλασσα.
Φρέσκα ψάρια από ψαράδες σε Κάλυμνο και Μυτιλήνη, στρείδια και μοναδικά όστρακα, φρέσκες γαρίδες και μοναδικά πιάτα με την υπογραφή του σεφ ΚΟΛΛΙΑ με κορυφαία το ψάρι στο αλάτι. Μια μοναδική λίστα κρασιών και αποσταγμάτων
που καλύπτει και τον πιο απαιτητικό γευσιγνώστη.
Δύο οικογένειες , δύο προσωπικότητες , δύο φιλοσοφίες μαζί για να σας ικανοποιήσουν, να σας μαγέψουν και να σας μεταφέρουν στον γαστριμαργικό κόσμο του ΚΟΛΛΙΑΣ ΨΑΡΑΚΙΑ & ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ.
Κάντε τώρα την κράτησή σας στον Κόλλια Ψαράκια & Θαλασσινά στην Γλυφάδα και επωφεληθείτε από μοναδικά προνόμια.
Ωράριο
Δευτέρα έως Κυριακή 13:00 - 23:00
Στυλ
Fish Restaurant
Κόστος κατ'άτομο
16€ - 25€
Τρόποι Πληρωμής
VISA MasterCard
Υπηρεσίες
WiFi Live Καθημερινές Εκτενής λίστα κρασιών Παιδικά καθισματάκια